O nas

Nasze ścieżki zawodowe przecinają się w roku 2011 i już od 2012 postanawiamy stworzyć miejsce, w którym będziemy mogły kontynuować nauczanie kaligrafii, rozpoczęte przez nas parę lat wcześniej (Ewa w roku 2006, Basia w roku 2007). Z inicjatywy Basi powstaje przestrzeń warsztatowa, która w 2016 roku przekształci się w Atelier Landowska & Bodziony i znajdzie wreszcie stałą siedzibę (w latach 2016 – 2020 na ul. Michałowskiego, a od roku 2020 na Siemiradzkiego w Krakowie). Nasze atelier gromadzi całkiem pokaźną liczbę miłośników kaligrafii i iluminacji, przyjeżdżających do nas z całej Polski (a nawet z zagranicy!), pragnących rozpocząć tę jakże przyjemną przygodę lub doskonalić zdobyte wcześniej umiejętności. Wielu z nich to nasi wieloletni uczniowie, rekordziści przyjeżdżają do nas od 2012 roku i nie zamierzają przestać! Co sprawia, że nie chcą przestać przyjeżdżać? Z pewnością nie jest to absolutna konieczność doskonalenia, bo wielu z nich opanowało sztukę kaligrafii i iluminacji na bardzo wysokim poziomie… Podejrzewamy miłość do tychże sztuk oraz wspaniałą atmosferę zajęć, którą tworzymy wraz z uczestnikami. Przyjeżdżają do nas ludzie bardzo pozytywni, kreatywni i jest nam razem po prostu bardzo sympatycznie.

Rok 2016 jest szczególny dla nas również dlatego, że w grudniu ma swoją premierę I tom podręcznika do kaligrafii Piękna Litera, nad którym pracowałyśmy wspólnie (z inicjatywy Ewy) około 3 lat. Tak dobre przyjęcie podręcznika przez odbiorców motywowało nas do pracy nad kolejnym tomem, który ukazał się w roku 2018, a w 2021 ukazała się kolejna część – „Piękna Litera. Pismo rondowe”. Na tym nie poprzestajemy i pracujemy dalej nad kolejnymi częściami, w których pojawiać się będą podręcznikowo opracowane klasyczne style pisma.

Od kilku lat prowadzimy również warsztaty letnie, które połączone są z podróżą do ciekawych miejsc, tj. Prowansja, Florencja, Irlandia. W głowach mamy wiele pomysłów na nowe projekty, nowe książki, nowe miejsca do pracy, zachęcamy więc do śledzenia naszych stron internetowych oraz FB – tam zamieszczamy wszystkie informacje na bieżąco. Do zobaczenia na warsztatach!

Basia i Ewa w Rochefort-du-Gard podczas letnich warsztatów kaligrafii AVIGNON, fot. Edyta Dufaj