Warsztaty dla dzieci

opracowanie i prowadzenie: Barbara Bodziony

Warsztaty organizowane dla szkół.

Zajęcia trwają zazwyczaj 2 godziny lekcyjne i pomyślane są dla różnych grup wiekowych poczynając od szkoły podstawowej.

Zajęcia są okazją do poznania warsztatu średniowiecznego skryby – dzieci próbują swoich sił w pisaniu gęsim piórem – poznają podstawowe pojęcia związane ze średniowieczną książką rękopiśmienną. Pisanie jest wspaniałym ćwiczeniem rozwijającym rękę dziecka i może przerodzić się w pasję pięknego pisania!

Proponowane zajęcia:

Kaligraficzne – PRACOWNIA SKRYBY – nauka pisania stalówką maczaną w atramencie. Próba pisania gęsim piórem. W czasie warsztatów dzieci poznają litery z jednego ze stylów pism średniowiecznych.

Iluminatorskie – PRACOWNIA ILUMINATORA – malowanie inicjałów wzorowanych na średniowiecznych Introligatorskie – KSIĄŻKA W OPRAWIE SAKWOWEJ – wykonanie małej książeczki w oprawie sakwowej.

Cena warsztatów – 15 zł brutto od dziecka
Zajęcia introligatorskie – 20 zł brutto od dziecka

W razie konieczności dojazdu do szkoły osoby prowadzącej zajęcia trzeba doliczyć koszt dojazdu.
Jeśli są Państwo zainteresowani tego typu zajęciami zapraszam do kontaktu.