Barbara Bodziony

Miniaturzysta i kaligraf. Absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uzyskała dyplom iluminatora we francuskim Wyższym Europejskim Instytucie Iluminacji i Manuskryptów w Angers.
Zafascynowana średniowiecznymi manuskryptami otworzyła w Krakowie artystyczną pracownię, w której uczy sztuki kaligrafii i iluminatorstwa. Wykonuje także prace na zlecenie. Od początku pracy zawodowej prowadzi liczne warsztaty, szkolenia, pokazy i wykłady z dziedziny kaligrafii i iluminatorstwa w kraju i zagranicą. Od 2008 r. współpracuje z Benedyktyńskim Instytutem Kultury w Tyńcu.
Jest także inicjatorką Wolontariatu Szpitalnego, który organizuje zajęcia kaligraficzne dla małych pacjentów krakowskich szpitali.

Współpraca m.in. z: ASP Kraków, Wydział Form Przemysłowych, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, Muzeum Zamkowe w Malborku, Małopolski Instytut Kultury, Uniwersytet Jagielloński-Edytorstwo, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Polska Akademia Nauk, Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów, Modus Design Studio Marka Cecuły, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Towarzystwo Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Krakowie, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Grunwald, Instytut Adama Mickiewicza, L’Oréal Polska.

Wystawy:
Uczta Słowa, Istanbul Design Biennial’14, Stambuł 2014
Ogród dziwny – drzewa w średniowiecznych miniaturach, wystawa zbiorowa, Kraków, Tyniec, Ustrzyki Dolne, Andrychów, 2016

wystawy indywidualne:
Blask iluminacji, Toruń, 2018
Iluminatorstwo – Sztuka nie całkiem zapomniana, Włocławek, 2018

WIĘCEJ >>>>> www.barbarabodziony.pl

© Copyright Barbara Bodziony