GRAŻDANKA – nowość warsztatowa na sezon 2019 / 2020

Grażdanka (grażdanskij szrift, pismo świeckie), odmiana cyrylicy opracowana przez Piotra Mohyłę, wprowadzona w Cesarstwie Rosyjskim za czasów Piotra I Wielkiego w latach 1708 – 1711.

Grażdanka (i cyrylica w ogóle) zachwyca pięknem form graficznych. Do dziś w szkołach, w których dzieci uczą się grażdanki pismo to jest niesamowicie regularne i staranne. W szkołach przedwojennych uczono grażdanki w stylu copperplate script (kursywy angielskiej) i ta właśnie jej odmiana została opracowana i przygotowana jako nowość warsztatowa na sezon 2019 / 2020 przez Ewę Landowską. Nie trzeba znać języka rosyjskiego, aby cieszyć się pięknem tych znaków (podobnie jak nie trzeba znać języka niemieckiego, aby uczyć się kurrenty). Więcej o warsztacie pod linkiem: GRAŻDANKA.